Co je u Mor nového?

Jak jsem úspěšně migrovala z blog.cz na blogspot!

11. září 2018 v 17:54 | Mora

Pokud tu jsou nějací bloggeři z blog.cz (a to asi jo) či snad i jeho bývalí uživatelé, kteří raději přešli, musíte mi dát za pravdu, že tato doména je šílená, šílená a šílená. Nechci nijak útočit, to ne (to zrovna já ani nemám v povaze), ale to, co se tam dělo poslední dobou, rozhodně nebylo v pořádku a neminulo to snad nikoho.

Já se přesně s tímto problémem (mazání komentářů, nemožné publikování článků a tak dále) potýkala už mnohem déle, než ty "hlavní" potíže, jak je nazvala vedoucí rada blog.cz, skutečně nastaly, a tak byla migrace pro mě svým způsobem povinná.

Bála jsem se, že přijdu o všechnu svou práci. O všechno, co jsem psala a vytvářela sedm měsíců. O všechno, u čeho jsem někdy i zoufalostí úpěla, jak jsem nebyla schopná věty normálně zformulovat a věcně se vyjadřovat k tématu. Myšlenka, že by se tyto vzpomínky a články vypařily, mě děsila. Navíc jsem měla v úmyslu už někdy v červenci roku 2019 zkusit spolupráci s Albatros media, kterou považuji za tu nejlepší možnou. A vzhledem k tomu, že jejich jedna z hlavních podmínek, je mít blog rok, byla jsem trochu v koncích.

Ale našli se lidé, kteří mi umožnili hladký přechod se všemi články, komentáři, rubrikami a obrázky. Vypadá to, jako kdybych od začátku blogovala na této doméně, a to je na tom úžasné. Změnu poznáte pouze v administraci blogu, jinak se přesunete kompletně se vším a bez problémů! Jsou to moc milí lidé, kteří vám bez problému poradí. Napsala jsem v sobotu a v pondělí večer už jsem měla soubory přeimportované na blogspotu. Rychlost je neuvěřitelná.

Kdo se tedy také chystá k nějaké migraci, musím tyto úžasné, téměř neskutečné bytosti doporučit!

A můj nový blog? Ten najdete téměř na stejné adrese - https://vzaplaveknih.blogspot.com/

Dobře, to by bylo k tomuto. Teď bych se ráda omluvila za svou neaktivitu v posledních dnech, ale kvůli těmto potížím to vážně nešlo. Navíc si na nás škola přichystala poměrně solidní nálož novinek, na které se musím (asi psychicky) připravit. To je tak, když studujete ekonomku, celý prvák projdete úplně bez problému a bez učení a pak najednou ve druháku absolutně nechápete. Asi jsem se ještě dostatečně neprobudila, na všech hodinách si totiž připadám jako naprostej pitomec. Doufám, že ten pocit taky někdo zná.

Každopádně za pár dní vyjde recenze na knihu Dívka, která nikomu nechyběla od švédského autora Hakana Nessera. Už ji mám od včera napsanou, ale ještě musí projít drobnými úpravami.

Teď se tedy mějte a brzy se tu znovu sejdeme! Snad mě budete následovat i na blogspotu!


Mora Leray

Infočlánek

7. září 2018 v 19:06 | Mora
Zdravím,

jsem tu dnes jen na chviličku a možná i naposledy. Pokud jste se po té první větě vyděsili, nebojte se, s blogováním nepřestávám, jen už zkrátka nedokážu na téhle stránce být. Blog.cz je den ode dne horší, a to, co se tu děje od dnešního rána, mě naprosto naštvalo. Proto jsem se rozhodla blog přesunout. Pravděpodobně na wordpress, který působí dost sympaticky a žádné problémy s ním nejsou. Bude to dost práce, to je fakt - přehodit všechny články, doupravit design, dokonce napsat i stránkám, se kterými spolupracuji...
Doufám, že mě budete následovat i tam a určitě dám vědět, až to bude hotové. Snad se mi něco povede už během dneška, protože na tuto doménu oficiálně kašlu. Nemá to smysl.

Uvidíme se tedy u dalšího infa, moji drazí. A to jsem si na zítřek vlastně plánovala recenzi... takže ta se samozřejmě přesouvá a zahlédnete ji na mé nové stránce.

Mora Leray

Novinky aneb Mora chce upadnout do „přesškolního spánku“

1. září 2018 v 15:18 | Mora
Je naprosto neuvěřitelné si uvědomit, že už zítra začíná ten šílený školní shon.

Ráno brzy vstát. To asi nepůjde, když vezmu v potaz, že teď po večerech pořád píšu svůj rozpracovaný příběh, a musím se pak do spánku přímo nutit, protože jinak bych tvořila až do rána.

Zkulturnit se, nasnídat se. Jedině to jídlo asi člověka po ránu kompletně probere.

Psychicky se nachystat, že uvidím svou třídu, a uvědomit si, že už nejsem prvák, ale druhák. A to už asi nebude procházka růžovým sadem. (Vím, o čem mluvím, už jsem viděla náš rozvrh - samé ekonomické předměty, většinou dělené na dvě skupiny, takže na některých hodinách nás bude jenom devět…).

A pak vyrazit, rozjet se tím polorozpadlým autobusem, kde se na zemi povaluje špína a plesnivé housky, směrem do mé milované střední školy. Potom už stačí jen vidět tu budovu, zahlédnout prvního spolužáka a pocit začátku studia je tu už kompletně. A cesta zpátky neexistuje.

To jsem to vzala poměrně zeširoka (ha, hlavně že jsi ještě včera večer říkala, že tenhle článek bude kratší). No, na mou obranu, ono to jinak nešlo. Tohle je téma, o kterém se dá mluvit stále dokola a inspirace se z něj nikdy nevyčerpá.

Začátek školy ale není jediným důvodem, proč jsem se tu dneska ukázala. Jak víte, škola bude náročnější, než jsem čekala, navíc budu mít přes rok i pravidelnou brigádu (pravděpodobně), takže asi nebudu tak aktivní bloggerka, jak bych chtěla. Mým plánem, který (doufejme) snad vyjde, bude rozhodně víkendové vydávání článků. A pokud to alespoň trošku půjde, pokusím se tady ukázat i jednou přes tu pětici školních dnů. A samozřejmě prázdniny, to bývám vždy nejaktivnější. Protože večer články píšu, ráno opravuji a odpoledne padám se socializovat se svými super přáteli.


A teď přijde asi to nejdůležitější! Na co se můžete těšit v příštích dvou měsících?

Za týden vyjde nová recenze, takže se nechte překvapit. Robinson Crusoe nakonec nedopadne - opětně nám změnili termín a nakonec se test psát vůbec nebude, mám tedy v plánu si ho zařadit do letní sedmičky.

Stále jsem vám slibovala nějaký ten seznam knižních pecek, ale s tím se tu nakonec nesetkáte. Mám v plánu udělat shrnutí až v novém roce, takže v lednu 2019 se těšte na obsáhlý čtenářský článek. Já toho do té doby přečtu ještě dost, to mi věřte (což znamená i to, že vás čeká hodně recenzí!).

Také bych ráda dolikvidovala (dobře, dočetla) několik knih z mé domácí knihovny. Čeká tam na mě totiž docela dost titulů, k nimž jsem se ještě nedostala - například taková super fantasy od autorky Sáry Vůchové - Zlatá značí osud (neznáte? Chápu, je to totiž autorka z Wattpadu, která udělala pouze pár výtisků.).

Pokud to půjde, ráda bych do konce září stihla i druhý díl série Ohniváka, takže se mi snad poštěstí a čas mi bude přát.

Rozhodně bude i článek, co se HumbookFestu týče. Mám se tam potkat s několika lidmi a vlastně se tam ukážu i poprvé, takže jsem dost zvědavá!

Jako správná knihomolka se vypravím i na Svět knihy v Plzni, který bude koncem září!

A na závěr chystám i další článek z rubriky Mořina deníku amatérského psaní. Tentokrát vás provedu svým spisovatelským životem od začátku až do současnosti.

Tak doufám, že mě budete navštěvovat i dál a že vás má menší aktivita neodradí. Přeci jen studium je studium.

A co vy? Plánujete si nějaké pořádné články na září a říjen?

Mora Leray

Takže si to shrňme: Jak to bylo s letní knižní výzvou?

13. srpna 2018 v 10:20 | Mora
Sice tomu sama nevěřím, ale letní výzva je za mnou. Nečekala jsem, že sedmičku dokončím už v polovině srpna. Měla jsem v plánu ji postupně dodělávat, aby poslední recenze vyšla tak týden před koncem prázdnin. Nestalo se. Poslední bod seznamu si přímo říkal o co nejrychlejší přečtení, a tak jsem tedy uzavřela výzvu už teď. Je to dokončené! Jsem se sebou spokojená.

Knížky pohromadě jsem musela vyfotit i dnes ráno, abych měla kompletní snímek.


Co mi tedy letních sedm knih přineslo?

Výzvu jsem započala koncem června, protože Harry Potter a prokleté dítě na mě již nedočkavě čekal. A že dlouho. Věděla jsem, že se do toho nemám pouštět, protože budu zklamaná. A přesně toto se stalo. Nějaký boom se nekonal.


Druhá kniha byla ale naprostý opak. Dokonalý vzhled a anotace, skvělý styl psaní, perfektní zápletka, věrohodné postavy a samozřejmě úžasný svět. Těch slov chvály je tu hodně, ale nejde to jinak. To Smrtka od Neala Shustermana mě tak šíleně uchvátila.


Potom jsem se setkala tváří v tvář se známým trhákem, který jsem vídala v metru několik týdnů. Možná to byla ta častá propagace, co mě donutila na knihu zaostřit své kritické oko. A nelitovala jsem. Autorka B. A. Paris mě se svým thrillerem V pasti lží ohromila.


(Za kvalitu této tabulky se omlouvám, ale tou dobou jsem byla na chatě a ještě jsem pořádně neovládala ten pitomý program jménem "zasekaný Photofiltre"...)

Dostala jsem se i k opěvovaným Renegátům. Čekala jsem, že mě to šíleně překvapí, že to bude skvělé, ale nakonec jsem dílko ohodnotila pouze jako průměrné. Ano, bylo to dobré sci-fi, ale přiznávám, že jsem četla už mnohem lepší knihy z tohoto žánru. Nevím, jestli si zrovna Renegáti zaslouží takový ohlas.


O šest dní později jsem se na blogu ukázala s recenzí na další thriller, tentokrát od autorky Lucy Clarke, která mě již dříve nadchla svou Modrou. Dokonalé vykreslení napětí, skvělá zápletka a postupné odhalování minulosti mě opětně přesvědčily o tom, že Stíny nad zálivem jsou další knihou, která za přečtení skutečně stojí.


(Tentokrát je tam nekvalitní snímek, miluju Photofiltre! To mi věřte!)

Poté přišel čas i na úlovek z Levných knih, do kterého jsem se zamilovala snad díky všemu. Originální obálka a název, pěkné jméno autora, perfektní anotace a skvělý námět. Vypadalo to tak úžasně, že se mi to zdálo až nereálné. Pak jsem naneštěstí zjistila, že to vše vypadalo dobře jen na pohled, a byla jsem z Arkádie: Procitnutí dost zklamaná.


Poslední místo seznamu obsadil známý autor John Green se svým novým románem Jedna želva za druhou, ke kterému jsem se dostala kvůli výtisku od internetového knihkupectví Megaknihy.cz. Bohužel jsem nebyla tak nadšená, jak jsem původně chtěla být, protože se mi moc neosvětlilo, proč je tento spisovatel tak populární.


A takhle to tedy bylo. Úspěšně jsem splnila svou výzvu a nyní se pouštím do nového čtiva. Bodyguardka z výběru naslepo zatím vypadá dost zajímavě, je to čtivé, ale docela mě zaráží recenze na Databázi knih a ČBDB - nejsou totiž zrovna nejkladnější.

Rozhodně se blíží i názor na převyprávěného Robinsona Crusoa, který by měl vyjít koncem srpna. Povinná četba se nebezpečně blíží a já bych ráda recenzi napsala kvalitní, tak doufejme, že se mi to v tom předškolním shonu podaří.

A co vy? Dali jste si na léto nějakou knižní výzvu? Plníte ji, nebo jste ji už jako já dávno dodělali?

Krásný zbytek dne, poutníci!

Prosím, podpořte mě i na sociálních sítích!

Mora Leray

Cosplay sundán, paruka pryč aneb Mora je zpět ve světě blogerů

5. srpna 2018 v 18:16 | Mora
Kafe mi pomalu, ale jistě vychládá, zatímco se tu mořím se začátkem článku. Zase netuším, jak originálně bych měla tento skvost zahájit.
Konečně jsem zase zpátky, čtyřdenní super akce je za mnou a já mám v úmyslu vám trošku vylíčit, o co vlastně šlo. Žiju (a to je hlavní!) a díky tomu se s vámi můžu podělit o své skvělé zážitky. Později samozřejmě narazím i na to, co se tady na blogu během dalších týdnů objeví, protože toho rozhodně není málo. To ale až později.

Takže… kde jsem byla, když to vypadalo, že se má osobnost odpařila ze světa? Na Advíku, přátelé. Na anime akci, kde to všechno (a to fakt všechno) jelo. Utratila jsem dost solidní obnos peněz (no, pardón, ale když tam mají tolik věcí? Nemůžu to tam nechat!) a vyzkoušela čtyři různé cosplaye. Bylo to poprvé, co jsem se do toho s kamarádkami tak pustila.

Živě v paměti mám den první, kdy jsem šla za Sashu Braus ze Shingeki no Kyojin, měla jsem v ruce pytel baget a lidi na mě pokřikovali, jestli mám všech pět pohromadě. Nakonec jsem ale musela vše odložit kvůli šílenému vedru. V bílých hadrech, bundě a plášti se dá umřít hodně rychle, pokud si nedáte pozor.

Pak následoval den druhý, který je asi můj nejoblíbenější. To jsem se stala Yonou, princeznou a skvělou postavou z anime Akatsuki no Yona. Ačkoli jsem měla v oku jen jednu fialovou čočku - protože jenom Mora může mít takové štěstí, aby se jí čočka roztrhla ten den ráno - lidé si toho ani nevšimli a získala jsem spoustu pochval. Dokonce i od další Yony, v pátek nás tam bylo totiž více stejných.

Na sobotu padl Light aka Kira, který ani na vteřinu nedal z ruky svůj deníček.

A celou perfektní akci jsem zakončila dnes jako Misaki z Kaichou wa maid-sama. Na tu holku, která se přede mě postavila, ukázala na mě prstem a řekla "To je z cosplay z Kaichou wa maid-sama, tu uniformu poznám!", asi nikdy nezapomenu.

Bylo to prostě úžasné a moc se těším na další rok, to teď ale není důležité. Pojďme se vrhnout na něco podstatnějšího, co se blogu a Mory Leray týká.
Přikládám fotečku svého nákupu. A pokud chcete vidět i nějaké fotografie z našeho cosplaye, napište mi na Instagram a já vám něco naposílám.


Už mám poměrně zajímavý rozpis toho, co bych měla stihnout za srpen, případně za září. V úterý či ve středu vyjde článek z rubriky Z Mořina deníku amatérského psaní. Už ho mám napsaný, ale musí projít korekturou (hodně drsnou korekturou, zatím to vypadá, jak kdyby to psal můj brácha, a to se Moře nelíbí).

Hned po něm by měla následovat recenze na Jednu želvu za druhou od Johna Greena, tudíž na můj první recenzní výtisk. Zatím jsem ale s knížkou ještě nezačala, což asi kvůli tomuto čtyřdennímu šílenství, které jsem absolvovala, chápete. Rozhodně se do ní ale dnes večer pustím!

Určitě na vás někdy vybafne článek o knižních peckách vydaných v roce 2018. Bylo toho už dost, ale pokusím se sestavit dobrý a úderný seznam. Vypadá to tak na pět titulů, mezi nimiž budete moci najít například Smrtku, která mě naprosto uchvátila, nebo třeba V pasti lží od autorky B. A. Paris.

Taky se těšte na recenzi na převyprávěného Robinsona Crusoa, kterého musím přečíst před začátkem školy, takže se do toho taktéž brzy pustím.

Už nějakou dobu přemýšlím o tom, že bych mrkla na sérii Léto od autorky Jenny Han a porovnala své dřívější dojmy s těmi, které získám při čtení teď. To se ale zatím jen plánuje a vůbec nevím, jestli se k tomu dostanu - rozhodně je to ale zajímavý nápad, za který tak nějak děkuji Ki, liščí autorce, to ona mě k tomu přivedla.

Každopádně pro vás mám ještě informaci z Instagramu. Přibližně za týden spustím soutěž o jednu knižní pecku, kterou už mám dávno připravenou doma. Zatím ale neprozradím, o co se jedná, můžu vám jen říct, že to bude stát za to. Určitě se zapojte!

To je tedy pro dnešek všechno, užijte si posledních pár hodin horké neděle a brzy se uvidíme! Článek o mém amatérském psaní nadchne každého z poloviny šíleného poutníka!
Moje super knihovna na závěr. Že je malá? Nebojte, ještě mám další skříň.


Mora Leray

Novinky aneb Co se děje s Morou před polovinou léta

27. července 2018 v 14:41 | Mora
Polovina léta se nebezpečně blíží, a tak jsem tu i s nějakým informačním článkem. Co plánuji, čemu se v dohledné době nevyhnu a co je tady nového a zajímavého, se dnes určitě dozvíte.
Takže… proč otálet?

Musím se pochlubit novou spoluprácí, kterou jsem před týdnem uzavřela s Československou bibliografickou databází neboli ČBDB. Ještě jednou jim děkuji za tuto skvělou příležitost. Poslední dobou se to tady opravdu pořádně rozjelo a propagace na jejich webu mi jen a jen pomáhá.


Rozhodně také házím vřelé díky za komentáře pod článkem s mým spisovatelským příspěvkem - moc mě to potěšilo. Je fajn vědět, že to, co děláte, se lidem líbí.

Dále…

Letní sedmička je téměř u konce! V podstatě zbývají už jen dvě knihy. Arkádie: Procitnutí od Kaie Meyera, kterou už mám rozečtenou, ale zatím k ní mám poměrně dost výhrad, takže na zlatou recenzi se opravdu nepřipravujte. A pak samozřejmě Jedna želva za druhou od Johna Greena. Tu dostanu zdarma od knihkupectví megaknihy.cz už za pár dní, takže sledujte Instagram, určitě dám vědět, až ji budu mít u sebe! A ještě jednou moc děkuji za poskytnutí této spolupráce, na jejich stránku se určitě také podívejte. Jsou tam super lidi, které si oblíbíte, a komunikace rozhodně nevázne. Pokud máte i nějaké návrhy či dotazy, napište, vždy ochotně odpovídají.
Tím jsem odbočila.

Čekají vás ještě dvě recenze, a co se článků týče, určitě se můžete těšit na nějaký seznam knižních pecek, které jsem zatím přečetla za rok 2018, nebo na další článek z rubriky Mořina deníku amatérské spisovatelky, kde se tentokrát budu zabývat svou starší povídkou s názvem Psáno okem smutku, kterou můžete najít na Wattpadu. No, ještě toho bude dost.

Každopádně ten nejpodstatnější bod dnešních novinek je upozornění, že tu teď pravděpodobně týden nic nepřibude. Je to kvůli té rekonstrukci, kterou jsem zmiňovala v nějakém článku už dříve. Až budu zabydlená, zase se ozvu, ale nějakou chvilku to potrvá. Psát na blog přes mobil je šílené (ačkoli už několik měsíců nemám tu červenou cihlu, i tak se mi na tom tvoří špatně), jsem zvyklá na počítač, takže až se vrátím, přivalím sem pořádnou recenzi!

Užijte si léto, až se to překlopí mezi červencem a srpnem, vždy to hrozně rychle uteče.Mora Leray

Léto začalo a knihovna je přeplněná

30. června 2018 v 16:51 | Mora
Úspěšně jsem dokončila prvák, odešla ze dveří s úsměvem a stanula tváří v tvář letním prázdninám. A teď si můžu pískat, dva měsíce klidu jsou tu.
Co se týká vysvědčení, jsem s ním naprosto spokojená. Ačkoli jsem se celý rok do učebnic a sešitů absolutně nedívala, dala jsem to na pána i s vyznamenáním (nechápu to ani já sama, takže klid). Každopádně jsem svůj vítězný den strávila se svými skvělými kamarádkami, které bych rozhodně nevyměnila, a pořádně si to užila. Co už ale, to by stačilo. Žádná škola, teď je přede mnou léto!

Mimochodem, za toto šíleně děkuji, je to den vydání recenze na Hadrového panáka, nechápala jsem.


Kdo patří mezi mé pravidelné čtenáře, určitě ví, co chystám. Nováčky ale do svého vesmíru zasvětím také.
Přes ty dva měsíce volna plánuji přečíst sedm knih, které jsem si už předem vyvolila, a na všechny napsat trefné recenze. Jedná se o poměrně známé tituly, například Smrtka od N. Shustermana či Renegáti od M. Meyer. Kompletní seznam je pro jistotu tady.
Každopádně… o co mi tímhle úvodem jde? Dnes jsem si zaběhla do Luxoru, abych využila poukázku, kterou jsem dostala od rodičů jako takovou odměnu za to, že jsem nepropadla. Byla jsem nadšená čtenáři a knižními milovníky, které jsem tam potkala. Koupila jsem si čtyři knížky, všechny z mého výše přiloženého seznamu, a musím říct jediné slovo - páni! Už jen obálky jsou naprosto neskutečné (nebojte se, nesoudím pouze podle obálek, mám předem nastudované všechny anotace a žánry). Opravdu se nemůžu dočkat, až se do nich pustím.
Další dvě letní knížky jsou už doma jak dlouho, takže jsem si je vyfotila všechny dohromady.


Kdo plánovanou sedmičku zná, asi se v duchu ptá, kde je Jedna želva za druhou od Johna Greena. Bez starostí vám odpovím. Mám v úmyslu využít svou spolupráci s internetovým knihkupectvím megaknihy.cz, takže… třeba se mi poštěstí.
Za pár dní (možná zítra, uvidíme) se taky můžete těšit na recenzi Harryho Pottera a prokletého dítěte, protože, ačkoli je ta kniha poměrně obsáhlá, je to scénář, takže se čte neskutečně rychle. Sice tam pár výtek bylo (já je mívám skoro pokaždé), ale zatím se mi to poměrně líbí. Jak se ale vyvine samotná recenze, nevím.
A teď vám ještě musím popřát hezký začátek letních prázdnin, pokud jste studenti, super trávení času na brigádě, jestli nějakou máte, pokud tu jsou dospěláci, kteří volno nemají, užívejte si alespoň pohodové pracovní chvíle! Já jdu pravděpodobně číst a za pár dní taky hurá do práce.

Mora Leray

Knižní léto aneb Mora brzy v akci

23. června 2018 v 13:55 | Mora
Střádat si všechny letní plány, kalendáře akcí a knižní seznamy u mě není nic extra neobvyklého. Když jsem se dneska probírala svými návrhy, zjistila jsem, že toho chci podniknout docela dost. Na začátku srpna mě čeká čtyřdenní Advík, ráda bych se ale v červenci mrkla i na Natsucon (pro nezasvěcené, jsou to akce pro milovníky Japonska, anime, mangy a tak dále). Taky mám jít na Prague Pride Parade pro podporu komunity LGBT. Ale to hlavní, to nejpodstatnější ze všeho jsou mé knižní plány.

Léto pojímám formou "čím víc toho přečteš, tím líp". Určité knihy, které přelouskat opravdu chci, jsou v hlavním seznamu přiloženém níže. Zbytek závisí na náhodě.

Příští týden končíme ve škole, takže přišel čas nabíhat do všech knižních koutů. Zajdu si rozhodně do velkých prodejen (Dobrovský, čekej na mě!), ale nevynechám ani návštěvu Levných knih. A abych jenom neutrácela, určitou roli hraje v mých seznamech i knihovna a taky ta díla, ke kterým jsem se ještě nedostala. A možná… možná využiji i svou první spolupráci, kterou jsem uzavřela před pár dny. Ještě jednou děkuji internetovému knihkupectví megaknihy.cz!


A proč to tady všechno tak píšu? Z jednoho prostého důvodu. Na všechny knihy, které přes léto přečtu, budou vydané recenze. Ano, ty mé typické, šílené, bláznivé, opravdu vymakané recenze.

Takže se podívejte do seznamu a těšte se. S touto uvedenou sedmičkou se už přes léto setkáte i v mém vesmíru.

1) Jedna želva za druhou - John Green

Je to všude, tak bych asi byla nenormální, kdybych se do toho taky nepustila. Navíc to bude mé první setkání s tímto známým autorem, takže tak nějak věřím v to, že bude dobré.

2) Harry Potter a prokleté dítě - J. K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne

Popravdě na Prokleté dítě se už třesu několik měsíců, protože ho už mám doma v knihovně od Vánoc. V létě na něj snad konečně bude čas.

3) Renegáti - Marissa Meyer

Ani já nemám v plánu vynechat Renegáty, protože je to prostě asi pecka nebo co. Ohlasy na to jsou dost smíšené, ale já budu riskovat - koupím si to a uvidíme, zavřít to mohu kdykoli (ehm, pak budu asi teda litovat, že jsem utratila zbytečné peníze, mno).

4) Arkádie: Procitnutí - Kai Meyer

Jeden úlovek z Levných knih. Za šedesát korun? Jako pardón, je to dost levné, nekup to.

5) Stíny nad zálivem - Lucy Clarke

Na toto se těším hrozně moc. Lucy Clarke je pro mě stále neznámá osoba, ale po setkání s její Modrou jsem byla naprosto nadšená. A to mě přimělo si přidat i tuto knihu na letní seznam.

6) Smrtka - Neal Shusterman

Smrtka se mým zvědavým očím taky nevyhnula. Mám na ni spadeno už od vydání, takže tak nějak doufám, že mě nezklame.

7) V pasti lží - B. A. Paris

A jako poslední v řadě chci rozhodně okouknout i tuto známou bombu, protože doufám, že mě příjemně překvapí.

A teď pozor. Toto byl jen pouhý zlomek z mého skutečného seznamu, fakt nechtějte vědět, kolik knih jsem si zapsala na seznam plánované četby. Co se ale tohoto léta týče, vše je už stanoveno. Jak jsem zmínila někde nahoře, tato sedmička je definitivní. Jestli přečtu ještě něco, recenze na to vyjde také, ale určitě neplánovaně.


A jelikož teď momentálně procházím dějem Hadrového panáka, pořád si pochvaluji, že je to skvěle šílené, a skenuji to pohledem vykuleného mrože (to už jsem někde psala, no ne?), hádám, že má další recenze bude kladná. Asi více než kladná.

Hezký zbytek víkendu vám přeji, návštěvníci moji!

Znovu vám děkuji za všechny ohlasy a nezapomeňte mě podpořit i na Instagramu!

Mora Leray
 
 

Reklama