Jak jsem úspěšně migrovala z blog.cz na blogspot!

11. září 2018 v 17:54 | Mora |  Co je u Mor nového?

Pokud tu jsou nějací bloggeři z blog.cz (a to asi jo) či snad i jeho bývalí uživatelé, kteří raději přešli, musíte mi dát za pravdu, že tato doména je šílená, šílená a šílená. Nechci nijak útočit, to ne (to zrovna já ani nemám v povaze), ale to, co se tam dělo poslední dobou, rozhodně nebylo v pořádku a neminulo to snad nikoho.

Já se přesně s tímto problémem (mazání komentářů, nemožné publikování článků a tak dále) potýkala už mnohem déle, než ty "hlavní" potíže, jak je nazvala vedoucí rada blog.cz, skutečně nastaly, a tak byla migrace pro mě svým způsobem povinná.

Bála jsem se, že přijdu o všechnu svou práci. O všechno, co jsem psala a vytvářela sedm měsíců. O všechno, u čeho jsem někdy i zoufalostí úpěla, jak jsem nebyla schopná věty normálně zformulovat a věcně se vyjadřovat k tématu. Myšlenka, že by se tyto vzpomínky a články vypařily, mě děsila. Navíc jsem měla v úmyslu už někdy v červenci roku 2019 zkusit spolupráci s Albatros media, kterou považuji za tu nejlepší možnou. A vzhledem k tomu, že jejich jedna z hlavních podmínek, je mít blog rok, byla jsem trochu v koncích.

Ale našli se lidé, kteří mi umožnili hladký přechod se všemi články, komentáři, rubrikami a obrázky. Vypadá to, jako kdybych od začátku blogovala na této doméně, a to je na tom úžasné. Změnu poznáte pouze v administraci blogu, jinak se přesunete kompletně se vším a bez problémů! Jsou to moc milí lidé, kteří vám bez problému poradí. Napsala jsem v sobotu a v pondělí večer už jsem měla soubory přeimportované na blogspotu. Rychlost je neuvěřitelná.

Kdo se tedy také chystá k nějaké migraci, musím tyto úžasné, téměř neskutečné bytosti doporučit!

A můj nový blog? Ten najdete téměř na stejné adrese - https://vzaplaveknih.blogspot.com/

Dobře, to by bylo k tomuto. Teď bych se ráda omluvila za svou neaktivitu v posledních dnech, ale kvůli těmto potížím to vážně nešlo. Navíc si na nás škola přichystala poměrně solidní nálož novinek, na které se musím (asi psychicky) připravit. To je tak, když studujete ekonomku, celý prvák projdete úplně bez problému a bez učení a pak najednou ve druháku absolutně nechápete. Asi jsem se ještě dostatečně neprobudila, na všech hodinách si totiž připadám jako naprostej pitomec. Doufám, že ten pocit taky někdo zná.

Každopádně za pár dní vyjde recenze na knihu Dívka, která nikomu nechyběla od švédského autora Hakana Nessera. Už ji mám od včera napsanou, ale ještě musí projít drobnými úpravami.

Teď se tedy mějte a brzy se tu znovu sejdeme! Snad mě budete následovat i na blogspotu!


Mora Leray

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sněžková Sněžková | Web | 11. září 2018 v 19:38 | Reagovat

Souhlasím, je to běs. Taky jsem se přesunula, protože informace o migrování serverů prišla pozdě a - pardon- blbě. Doufám, že o svá díla nepřijdu, musím si to taky nějak pojistit.
Děkuji za článek, doufám, že ho přečte víc lidí.

2 SáraD. SáraD. | E-mail | Web | 11. září 2018 v 20:00 | Reagovat

Já zatím migrovat nebudu, obtíže už snad nejsou a budu tě tedy navštěvovat na blogspotu :)

3 S-hejvi S-hejvi | Web | 16. září 2018 v 19:51 | Reagovat

K tomuto kroku bych se taky ráda odhodlala, ale bohužel jsem na blog.cz tolik zvyklá, že si to snad ani neumím představit :D :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama