Září 2018

Jak jsem úspěšně migrovala z blog.cz na blogspot!

11. září 2018 v 17:54 | Mora |  Co je u Mor nového?

Pokud tu jsou nějací bloggeři z blog.cz (a to asi jo) či snad i jeho bývalí uživatelé, kteří raději přešli, musíte mi dát za pravdu, že tato doména je šílená, šílená a šílená. Nechci nijak útočit, to ne (to zrovna já ani nemám v povaze), ale to, co se tam dělo poslední dobou, rozhodně nebylo v pořádku a neminulo to snad nikoho.

Já se přesně s tímto problémem (mazání komentářů, nemožné publikování článků a tak dále) potýkala už mnohem déle, než ty "hlavní" potíže, jak je nazvala vedoucí rada blog.cz, skutečně nastaly, a tak byla migrace pro mě svým způsobem povinná.

Bála jsem se, že přijdu o všechnu svou práci. O všechno, co jsem psala a vytvářela sedm měsíců. O všechno, u čeho jsem někdy i zoufalostí úpěla, jak jsem nebyla schopná věty normálně zformulovat a věcně se vyjadřovat k tématu. Myšlenka, že by se tyto vzpomínky a články vypařily, mě děsila. Navíc jsem měla v úmyslu už někdy v červenci roku 2019 zkusit spolupráci s Albatros media, kterou považuji za tu nejlepší možnou. A vzhledem k tomu, že jejich jedna z hlavních podmínek, je mít blog rok, byla jsem trochu v koncích.

Ale našli se lidé, kteří mi umožnili hladký přechod se všemi články, komentáři, rubrikami a obrázky. Vypadá to, jako kdybych od začátku blogovala na této doméně, a to je na tom úžasné. Změnu poznáte pouze v administraci blogu, jinak se přesunete kompletně se vším a bez problémů! Jsou to moc milí lidé, kteří vám bez problému poradí. Napsala jsem v sobotu a v pondělí večer už jsem měla soubory přeimportované na blogspotu. Rychlost je neuvěřitelná.

Kdo se tedy také chystá k nějaké migraci, musím tyto úžasné, téměř neskutečné bytosti doporučit!

A můj nový blog? Ten najdete téměř na stejné adrese - https://vzaplaveknih.blogspot.com/

Dobře, to by bylo k tomuto. Teď bych se ráda omluvila za svou neaktivitu v posledních dnech, ale kvůli těmto potížím to vážně nešlo. Navíc si na nás škola přichystala poměrně solidní nálož novinek, na které se musím (asi psychicky) připravit. To je tak, když studujete ekonomku, celý prvák projdete úplně bez problému a bez učení a pak najednou ve druháku absolutně nechápete. Asi jsem se ještě dostatečně neprobudila, na všech hodinách si totiž připadám jako naprostej pitomec. Doufám, že ten pocit taky někdo zná.

Každopádně za pár dní vyjde recenze na knihu Dívka, která nikomu nechyběla od švédského autora Hakana Nessera. Už ji mám od včera napsanou, ale ještě musí projít drobnými úpravami.

Teď se tedy mějte a brzy se tu znovu sejdeme! Snad mě budete následovat i na blogspotu!


Mora Leray


Infočlánek

7. září 2018 v 19:06 | Mora |  Co je u Mor nového?
Zdravím,

jsem tu dnes jen na chviličku a možná i naposledy. Pokud jste se po té první větě vyděsili, nebojte se, s blogováním nepřestávám, jen už zkrátka nedokážu na téhle stránce být. Blog.cz je den ode dne horší, a to, co se tu děje od dnešního rána, mě naprosto naštvalo. Proto jsem se rozhodla blog přesunout. Pravděpodobně na wordpress, který působí dost sympaticky a žádné problémy s ním nejsou. Bude to dost práce, to je fakt - přehodit všechny články, doupravit design, dokonce napsat i stránkám, se kterými spolupracuji...
Doufám, že mě budete následovat i tam a určitě dám vědět, až to bude hotové. Snad se mi něco povede už během dneška, protože na tuto doménu oficiálně kašlu. Nemá to smysl.

Uvidíme se tedy u dalšího infa, moji drazí. A to jsem si na zítřek vlastně plánovala recenzi... takže ta se samozřejmě přesouvá a zahlédnete ji na mé nové stránce.

Mora Leray

Novinky aneb Mora chce upadnout do „přesškolního spánku“

1. září 2018 v 15:18 | Mora |  Co je u Mor nového?
Je naprosto neuvěřitelné si uvědomit, že už zítra začíná ten šílený školní shon.

Ráno brzy vstát. To asi nepůjde, když vezmu v potaz, že teď po večerech pořád píšu svůj rozpracovaný příběh, a musím se pak do spánku přímo nutit, protože jinak bych tvořila až do rána.

Zkulturnit se, nasnídat se. Jedině to jídlo asi člověka po ránu kompletně probere.

Psychicky se nachystat, že uvidím svou třídu, a uvědomit si, že už nejsem prvák, ale druhák. A to už asi nebude procházka růžovým sadem. (Vím, o čem mluvím, už jsem viděla náš rozvrh - samé ekonomické předměty, většinou dělené na dvě skupiny, takže na některých hodinách nás bude jenom devět…).

A pak vyrazit, rozjet se tím polorozpadlým autobusem, kde se na zemi povaluje špína a plesnivé housky, směrem do mé milované střední školy. Potom už stačí jen vidět tu budovu, zahlédnout prvního spolužáka a pocit začátku studia je tu už kompletně. A cesta zpátky neexistuje.

To jsem to vzala poměrně zeširoka (ha, hlavně že jsi ještě včera večer říkala, že tenhle článek bude kratší). No, na mou obranu, ono to jinak nešlo. Tohle je téma, o kterém se dá mluvit stále dokola a inspirace se z něj nikdy nevyčerpá.

Začátek školy ale není jediným důvodem, proč jsem se tu dneska ukázala. Jak víte, škola bude náročnější, než jsem čekala, navíc budu mít přes rok i pravidelnou brigádu (pravděpodobně), takže asi nebudu tak aktivní bloggerka, jak bych chtěla. Mým plánem, který (doufejme) snad vyjde, bude rozhodně víkendové vydávání článků. A pokud to alespoň trošku půjde, pokusím se tady ukázat i jednou přes tu pětici školních dnů. A samozřejmě prázdniny, to bývám vždy nejaktivnější. Protože večer články píšu, ráno opravuji a odpoledne padám se socializovat se svými super přáteli.


A teď přijde asi to nejdůležitější! Na co se můžete těšit v příštích dvou měsících?

Za týden vyjde nová recenze, takže se nechte překvapit. Robinson Crusoe nakonec nedopadne - opětně nám změnili termín a nakonec se test psát vůbec nebude, mám tedy v plánu si ho zařadit do letní sedmičky.

Stále jsem vám slibovala nějaký ten seznam knižních pecek, ale s tím se tu nakonec nesetkáte. Mám v plánu udělat shrnutí až v novém roce, takže v lednu 2019 se těšte na obsáhlý čtenářský článek. Já toho do té doby přečtu ještě dost, to mi věřte (což znamená i to, že vás čeká hodně recenzí!).

Také bych ráda dolikvidovala (dobře, dočetla) několik knih z mé domácí knihovny. Čeká tam na mě totiž docela dost titulů, k nimž jsem se ještě nedostala - například taková super fantasy od autorky Sáry Vůchové - Zlatá značí osud (neznáte? Chápu, je to totiž autorka z Wattpadu, která udělala pouze pár výtisků.).

Pokud to půjde, ráda bych do konce září stihla i druhý díl série Ohniváka, takže se mi snad poštěstí a čas mi bude přát.

Rozhodně bude i článek, co se HumbookFestu týče. Mám se tam potkat s několika lidmi a vlastně se tam ukážu i poprvé, takže jsem dost zvědavá!

Jako správná knihomolka se vypravím i na Svět knihy v Plzni, který bude koncem září!

A na závěr chystám i další článek z rubriky Mořina deníku amatérského psaní. Tentokrát vás provedu svým spisovatelským životem od začátku až do současnosti.

Tak doufám, že mě budete navštěvovat i dál a že vás má menší aktivita neodradí. Přeci jen studium je studium.

A co vy? Plánujete si nějaké pořádné články na září a říjen?

Mora Leray